Witamy na stronie Safex - Dostarczamy towar na terenie całego kraju - Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Szczecin, Gdańsk, Olsztyn, Białystok, Lublin, Rzeszów, etc

 
Strona główna .: Katalog produktów .: .: Amfiteatr w Stężycy-przestrzenna membrana wysokonaprężona.
 
 
Opcje szukania
 
 
Ważne informacje
 
 
 
Katalog produktów -

Amfiteatr w Stężycy-przestrzenna membrana wysokonaprężona.

   Wysokonaprężona przestrzenna membrana zadaszenia Amfiteatru  Nadraduńskiego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Stężycy została  wykonana postaci jednej olbrzymiej powłoki  z punktami podparcia o rozpietości powyżej 25m ( powierzchnię membrany opisuje prostokąt o wymiarach 25mx30m), a masa jej przekracza 1T. Zadaszenie membranowe amfiteatru w Stężycy wykonane jest jako całoroczne i musi sprostać znacznym  obciążeniom odśniegowym. Do tak dużego i niepodpartego przykrycia musieliśmy zastosować materiały membranowe powlekane PCV o najwyższych parametrach wytrzymałoścowych o wytrzymałości na rozerwanie po wątku i osnowie ponad 8000N/5cm. Tkanina ma także  podwyższoną odporność na oddziaływanie promieniowania słonecznego  UV dzięki pokryciu warstwą lakieru  PVDF. Membrana została wykonana z tkaniny powlekanej PVC Valmex FR 1400 Meha TOP F.

 Posiadamy odpowiednią wiedzę oraz zaplecze produkcyjne do wykonania tego typu przekrycia. Jesteśmy jedną z nielicznych firm w Polsce, która dysponuje mobilną samojezdną zgrzewarką FH (WCz) wykorzystującą wysokie częstotliwości do łączenia wyskowytrzymąłych struktur membranowych. Z uwagi na obciążenia wystepujące w membraniach jest ona niezbędna do tego typu realizacji. Zgrzewarka FIAB  HPS ma samojezdną platformę i dzięki temi możemy z łatwością zgrzewać dwie wieielkoformatowe polacie membrany w jedną jeszcze większą . Nasza  maszyna dysponuje odpowiednią mocą do zgrzewania w jednym cyklu elektrodami o powierzcni powyżej 800cm2 co umożliwia stosowanie szerokich 70-88mm  wysokowytrzymałych zgrzewów wymaganych dla dużych zadaszeń membranowych.

Pondto dysponujemy wielkoformatowym ploterem 3,1m x 21m który umożliwia precyzyjne wykonanie łukowych wykrojów powierzchni membrany zadaszenia, Dzięki odpowiednio dużej hali produkcyjnej o powierzchni 40x22m z posadzką wykończona żywicą poliestrową możemy zgrzać w niemal sterylnych warunkach nawet największe przestrenne formy membranowe.

      Przygotowujemy projekt warsztatowy membrany i dobieramy takie materiały, żeby sprostały złożnym obciążeniom które są sumą obciążeń od napięcia samej membrany, obciążeń wiatrowych i śniegowych.

   Poniżej kilka fotografii przedstawiających historię powstawania zadaszenia membranowego  amfiteatru w Stężycy. Niestety zbliżającąca się zima uniemożliwiła by nam montaż membrany z powodu zbyt niskich temperatur i wiatru. Dlatego podjeliśmy się montażu membrany z brakującymi kablami bocznymi, Dołożyło to nam dużo pracy, ale dzięki temu montaż był możliwy jeszcze w 2013 roku. Film pokazujący obiekt po 3 latach eksploatacji z lotu ptaka można zobaczyć klikając link obok:  Zobacz film  na Youtube nagrany w jakości 4K.Cechy produktu:
trudnoplane
struktury mocno naprężone


Zastosowanie tego produktu:


Zobacz również:

Zadaszenie membranowe wysokonaprężone amfiteatru w Stężycy

Polecane produkty:
Copyrights Safex 2010
 
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam
img
img
img
img