Witamy na stronie Safex - Dostarczamy towar na terenie całego kraju - Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Szczecin, Gdańsk, Olsztyn, Białystok, Lublin, Rzeszów, etc

 
Strona główna .: Katalog produktów
 
 
Opcje szukania
 
 
Ważne informacje
 
 
 

W jaki sposób dobierać plandeki rusztowaniowe? 

plandeka

Plandekami nazywamy płachty, które są wykonane z elastycznego, a jednocześnie wytrzymałego materiału. Z uwagi na szereg zastosowań tych elementów (na przykład na zbiorniki rolnicze, jako banery  reklamowe czy różnego rodzaju okrycia), warto zwrócić uwagę na to, czym się charakteryzują, aby dobrze spełniały swoją funkcję. W dzisiejszym wpisie skupimy się na plandekach rusztowaniowych. Czym się powinny wyróżniać i czym najlepiej się kierować, kupując je?

Gwarancja jakości, czyli odpowiednia tkanina plandekowa 

Z uwagi na to, że plandeki znajdują zastosowanie w trudnych warunkach, ponieważ są narażone na działanie czynników atmosferycznych czy uszkodzeń mechanicznych jedną z ważniejszych kwestii, na które warto zwrócić uwagę, kupując je, jest tkanina plandekowa. Dobrym wyborem okazuje się na przykład folia zbrojona osłonowa wykonana z mocnego polietylenu LDPE.

Taki produkt świetnie sprawdza się do pracy w trudnych warunkach pogodowych, a do tego można go stosować przez długi czas, co sprawia, że jest opłacalną inwestycją zapewniającą bezpieczeństwo i komfort prac. Warto też wspomnieć, że takie plandeki gwarantują też wiatroszczelność i wodoodporność. Dzięki temu cieszą się dużą popularnością również w przypadku prac przeprowadzanych w okresie jesiennym czy zimowym.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając plandeki rusztowaniowe? 

Bezpieczeństwo prac i ochrona przed zimnem i wilgocią w jesienne i zimowe dni to najważniejsze funkcje, które powinna spełniać plandeka rusztowaniowa, które odpowiada za osłonięcie konstrukcji. Oprócz tego dla niektórych przedsiębiorców ważne jest też to, aby produkt chronił przed ogniem. W takim przypadku warto sięgać po plandeki rusztowaniowe trudnopalne, które mają specjalny atest trudnopalności.

Dodatkowo dobrze też zainwestować w siatki na rusztowania, które są dostępne w wielu różnych gramaturach i wymiarach, w związku z czym łatwo dopasować je do konkretnej konstrukcji. Funkcją tych elementów jest ochrona przed upadkiem narzędzi z dużej wysokości, w związku z czym przydają się głównie w cieplejsze dni. Oprócz tego powinny jednak też gwarantować ochronę przed zanieczyszczeniami, które są powodowane pracami na budowie.

Wróć do bloga

Polecane produkty:
Copyrights Safex 2010
 
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam
img
img
img
img