Witamy na stronie Safex - Dostarczamy towar na terenie całego kraju - Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Szczecin, Gdańsk, Olsztyn, Białystok, Lublin, Rzeszów, etc

 
Strona główna .: Katalog produktów
 
 
Opcje szukania
 
 
Ważne informacje
 
 
 

Jak naprawić rozdarcie w plandece?

plandeka rozdarta

Plandeki produkowane są z wyjątkowo odpornych na uszkodzenia materiałów. Mimo tego nierzadko ulegają uszkodzeniom. Jak te ostatnie można naprawić oraz czym dokładnie charakteryzują się poszczególne metody? Zachęcamy do lektury i poznania szczegółowych informacji.

Sposoby na naprawienie uszkodzonej plandeki

Metod w tym przypadku jest kilka i w większości nie należą one do nazbyt drogich. Jedną z nich jest przede wszystkim sklejenie za pomocą specjalnej taśmy, choć trzeba pamiętać o tym, że ten rodzaj naprawy będzie raczej nietrwały. Jeśli chodzi o te wykonane np. z materiałów takich jak brezent, to istnieje możliwość ich zszycia. Nie jest to jednak łatwe: konieczne jest zdjęcie całej plandeki, co w przypadku dużych wymiarów oraz braku odpowiedniego sprzętu może być wyjątkowo trudne. Najczęściej nie wystarczy tutaj bowiem zwykła maszyna, dlatego konieczne może być skorzystanie z usług wyspecjalizowanej firmy.

Dostępne są także specjalne łaty, które nakleja się na rozdarcie, najczęściej za pomocą przystosowanych do tego celu klejów. Miejsce rozerwania musi być jednak wyczyszczone tak, aby łata dobrze się trzymała. Ponownie jednak może się okazać, że taka naprawa nie przetrwa długo zwłaszcza, jeśli plandeka użytkowana jest w wymagających warunkach lub uszkodzenie jest zbyt duże.

Naprawa czy wymiana?

W większości przypadków, zwłaszcza przy większych wadach, sama naprawa będzie rozwiązaniem raczej krótkoterminowym. Jeśli więc plandeka musi cechować się dużą wytrzymałością, konieczna będzie wymiana. W ramach naszej działalności oferujemy solidne plandeki na wymiar i to również niestandardowe, których wykonania nierzadko nie podejmują się inne przedsiębiorstwa.

Jak doskonale widać, istnieje kilka metod pozwalających na naprawienie rozdarcia w plandece. Kluczowe przy doborze techniki jest jednak to, jaki jest typ takiej wady i jak jest ona rozległa. Może się bowiem okazać, że niezbędne będzie zamówienie nowej plandeki, do czego serdecznie zachęcamy w ramach naszej działalności. Zapraszamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej.

Wróć do bloga

Polecane produkty:
Copyrights Safex 2010
 
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam
img
img
img
img