Witamy na stronie Safex - Dostarczamy towar na terenie całego kraju - Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Szczecin, Gdańsk, Olsztyn, Białystok, Lublin, Rzeszów, etc

 
Strona główna .: Katalog produktów
 
 
Opcje szukania
 
 
Ważne informacje
 
 
 

Gdzie znajdą zastosowanie plandeki trudnopalne?

plandeki

Plandeki to akcesoria, które kojarzą się głównie z transportem ciężarowym rozmaitych artykułów i materiałów budowlanych. Przykrywane są nimi produkty, które chcemy osłonić przed deszczem, śniegiem czy wiatrem. Jednak specjalistyczne okrycia, między innymi trudnopalne, mają o wiele szersze zastosowanie. Dlaczego warto w nie inwestować? Z czego powstają?

Plandeki trudnopalne – co warto o nich wiedzieć?

Producenci plandek trudnopalnych do ich produkcji wykorzystują specjalistyczne materiały i powłoki PCV. Dostępne są różne gramatury, które dostosowuje się najczęściej do ich przeznaczenia oraz występują w wielu kolorach, aby można było dostosować je do identyfikacji wizualnej firmy lub po prostu wybrać bardziej, lub mniej widoczne okrycie. Zarówno tkaniny, jak i gotowy produkt, mogą mieć niezbędne atesty trudnopalności. Są bardziej odporne na rozprzestrzenianie się ognia, uszkodzenia mechaniczne, działanie wody, wiatru, rozwój pleśni na powierzchni.

Mając taką możliwość, warto skorzystać z opcji indywidualnego wykonania projektu plandeki, co pozwala idealnie dopasować produkt do planowanego zastosowania. Samodzielnie wybieramy materiały laminowane lub powlekane, rozmiar, ilość oczek i sposób montażu. Plandeki stosuje się do przykrywania produktów i towarów, jednak te trudnopalne można wykorzystać wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko kontaktu z ogniem lub iskrami, a zwłaszcza w pomieszczeniach użyteczności publicznej, w których przebywają ludzie. Nowe normy i atesty trudnopalności określają nie tylko odporność materiału na rozprzestrzenianie się ognia, wytwarzanie zadymienia i ilości energii uwalnianej podczas spalania, a także skłonność do tworzenia płonących kropel plastiku.

Zastosowanie plandek trudnopalnych

Plandeki okryciowe mogą przepuszczać światło, a jasny kolor pozwala kontrolować przykryty towar np. jego ilość. Trudnopalne plandeki stosować można w transporcie, przemyśle i usługach, jako:

  • kotary spawalnicze,
  • kotary w magazynie,
  • plandeki używane w kopalni,
  • plandeki używane w obiektach użyteczności publicznej,
  • przesłony w miejscach pracy,
  • plandeki rusztowaniowe i okryciowe.

Dużym zainteresowaniem cieszą się plandeki trudnopalne ogrodzeniowe, które wykorzystać można na budowie lub koncercie, oraz tam, gdzie należy zasłonić widok. Plandeki rusztowaniowe trudnopalne z kolei sprawdzą się wszędzie tam, gdzie prowadzone są prace z użyciem elektrycznych urządzeń. Można je ogrzewać, co poprawia komfort prac w terenie zimą.

Wróć do bloga

Polecane produkty:
Copyrights Safex 2010
 
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam
img
img
img
img